Medizinisches Personal mit Blick auf den Besucher von https://www.penimaster.com.tr/ oder diskutierend

Doktor raporlarının

Prof. Dr. Gottfried Lemperle tarafından PeniMaster PRO ürünü hakkında hazırlanan doktor raporu

 • Penis ameliyatları öncesi ve sonrasında Penis ekspander kullanımı fayda sağlamaktadır.
 • Komplikasyonlarda, penis implant uygulaması için ön hazırlıklar, penis kalınlaştırma için PMMA dolgu malzemesinin enjeksiyonu
 • ekspanderin alternatifi yoktur
 • Rahat ve yeterli uzun sürede taşınabilmesi ve ameliyat sonrasında kullanılabilmesi için ekspanderin bazı konstrüksiyon kriterlerini yerine getirmesi gerekmektedir
 • Ekspanderin vakum haznesi, azami konfor ve kullanım sürelerini mümkün kılmak için anatomik açıdan uygun geometriye sahip olmalıdır.

Penis uzatma ve büyütme ameliyatlarında PeniMaster PRO kullanımı

Frankfurt Markus-Krankenhaus'da 1971-1994 yılları arasında plastik cerrahi uzmanı olarak görev yaparken, ağırlıklı olarak dişi cinsiyet değiştirme hastalarında penis konstrüksiyonu için bir cinsiyet değiştirme merkezi kurmuştuk. Daha sonra San Diego University of California'da iken, Los Angeles'da boru biçimindeki bir silikon implant (Elist Penile Implant) yardımı ile yapılan penis büyütme işleminde ya da Tijuana'da Dr. Casavantes tarafından Brezilya ürünü bir dolgu maddesinin (Metacrill) penis derisi altına enjekte edilmesinde sorunlar olduğunu gördüm.

Özellikle komplikasyonlarda bir penis genişleticinin kullanılmasını, yani, harici bir aygıtla penisin daha uzun bir zaman dilimi için genişletilmesini yararlı buluyorum, böylece ameliyat sonucu ya daha da iyileştirilecek ya da nihayetinde güvence altına alınacaktır. Örneğin, birkaç ay boyunca penisin günde birkaç saat genişletilmesi dokunun belirgin şekilde rahatlamasını sağlayacaktır. Sonuç olarak penis, ameliyat sırasında mümkün olan en büyük silikon implantın uygulanabileceği maksimum doğal uzunluğuna ulaşır. Genellikle hastaların istediği budur.

Dr. Elist'in 400 hastadan elde ettiği sonuçlar (bkz. tarafımdan sunulan "Elist silikon implantı ya da bir PMMA dolgusu ile penis büyütme" bildirisi) bir silikon implantı sonrasında vakalardan %3,4'ünde hafif iltihaplanma görüldüğünü ve bu nedenle erkeklerin %2'sinde implantın en az üç hafta süresince çıkartılmak zorunda kalındığını göstermektedir. Bu sürede, yara iyileşme reaksiyonları ve kapsülün büzülmesi nedeniyle penis önemli derecede küçülür ve sonradan yapılan düzeltmede tekrar bir implantla aynı büyüklükte genişlemesi zor olur. Bu süre içinde bir genişletici kullanımı, penisin geri çekilmesini önemli oranda önler ve yaklaşık olarak aynı derecede iyi ikinci bir sonuca olanak sağlar.

Aynı şekilde bir genişletici, PMMA dolgusunun enjekte edilmesi sonrasında mikroimplant şafta sıkıca sabitlenene kadar, istenmeyen pürüz ve kaymaları mümkün olan en yüksek genişletme pozisyonunda sabitler. Gece ereksiyonunu önlemek için ilaçlarla (Clonazepam 1 mg veya Proscar 5 mg akşamları) birlikte etki eden bir genişletici, penisi uzunlamasına değişmeyen konumda gerili tutar ve bu soruna ters yönde etki eder.

Bir penis genişleticinin tanımlanan uygulama bölgelerinde kullanımına başka alternatif yoktur. Ancak, operasyon öncesi veya sonrası bakıma tamamen uygun olabilmesi ve yeterince uzun bir süre uygulanabilmesi için, bunun yüksek bir taşıma rahatlığına sahip olması gerekir. Çubuklar, kemer sistemi veya ağırlıklarla penise çekme kuvveti uygulayan genişleticiler, genellikle penis başının arkasına bir lastik ilmikle sabitlenir. Bu arada penis ağrılı bir şekilde sıkıştırılabilir ve penis başına olan kan akışı kısıtlanabilir. Her ikisi de nispeten kısa bir tedavi süresinden sonra bu tür bir genişleticiyi bırakmayı gerektirir.

Penise bir Elist silikon implantın takılması sonrasında, bunların sabitlenmesi nedeniyle penis başının altına ilke olarak ilmik sabitlemeli genişleticinin takılmaması gerekir. Şu an için, çekme kuvvetini penise aktarmak için yalnızca penis başını kullanan tek genişletici, kontak sistemi olarak ilmik yerine kondom benzeri bir alt tazyik çanına sahiptir.

Bu türden bir penis başı çanının, penis başındaki hassas cilde mümkün olduğunca düşük bir alt tazyikle etki etmesi, olumlu bir psikoloji sağlayarak, aşırı gerilme olmadan ya da penis başı deforme olmaksızın güçlü bir şekilde sabitlenmesi için özel glans kondomun penis başının anatomik şekline uydurulması gerekir. Çünkü, kullanım sırasında ortaya çıkan ağrılar veya penis başında görülen kabarcıklar germe işleminin geçici olarak sonlandırılmasına neden olur.

Prof. Dr. Gottfried Lemperle

HanswjacobCC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Curriculum Vitae Prof. Dr. Gottfried Lemperle

Plastik cerrahi konusunda bir otorite olan Prof. Dr. Gottfried Lemperle, tıp alanında önemli katkılar yapmıştır. Kendisi, 250'den fazla bilimsel yayın kaleme almıştır ve birçok kitabın eş yazarıdır, ayrıca plastik ve estetik cerrahi konusundaki birtakım ders kitaplarının hazırlanmasında editörlük görevinde bulunmuştur. Dr. Lemperle ayrıca 600'den fazla bilimsel bildiri sunmuş ve plastik cerrahide yeni ameliyat yöntemleri hakkında 12 bilimsel film ve video çekimini yönetmiştir. Dr. Lemperle, Almanya'da Frankfurt Üniversitesinde 20 yıldan fazla profesör olarak görev yapmıştır ve 1998 yılından beri San Diego Kaliforniya Üniversitesinde Gönüllü Klinik Profesörü olarak görev yapmaktadır.

2010 yılında Alman Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahları Derneği tarafından kendisine Dieffenbach madalyası verilmiştir. Dr. Gottfried Lemperle plastik cerrahi alanında üstün başarılar elde etmiştir. Frankfurt Üniversitesinde öğretim üyeliği görevine devam ederken eşzamanlı olarak St. Markus Hospital'da Baş Asistan ve daha sonra Plastik Cerrahi Bölüm Başkanı olarak görev yapmıştır, Dr. Lemperle alanındaki birçok operasyonel stratejiye katkıda bulunmuştur. Plastik cerrahi alanında diğer ilerlemelerle birlikte yaptığı yenilikler arasında, göğüs rekonstrüksiyon teknikleri ve yarık dudak gibi yüzdeki şekil bozukluklarının düzeltilmesi sayılabilir.

Kendisi Almanya'nın önde gelen plastik cerrahi uzmanlarından biri olarak kabul görmüştür ve plastik cerrahi alanında birçok kitabın ve süreli bilimsel dergi makalelerinin yazarıdır.

Dr. Gottfried Lemperle 1979 yılında Interplast Germany e.V derneğini kurdu. Kar amacı gütmeyen bu dernek, gelişmekte olan ülkelerde cerrahi olarak düzeltilebilecek rahatsızlıkları olanlar arasından seçilen hastalara, ücretsiz olarak plastik cerrahi hizmeti vermektedir. O zamandan beri Dr. Lemperle, Asya ve Afrika'daki birçok ülkede 30'dan fazla Interplast misyonu gerçekleştirdi. Kendisi, organizasyonun onursal üyesidir ve gönüllü hizmetlerine devam etmektedir. 1997 yılında Prof. Lemperle'ye 1. sınıf Alman Bundesverdienstkreuz nişanı verildi (Federal üstün hizmetler madalyası).

Estetik biyoteknoloji sektöründe de çalışmalarına devam eden Dr. Gottfried Lemperle, AscentX Medical, Inc. şirketinde Chief Medical Officer ve Hafod Bioscience B.V. şirketinde Medikal Başdanışman olarak görev yapmaktadır. Kendisi aynı zamanda Çin Plastik Estetik Cerrahi Araştırma Kurulu onursal üyesidir.

Dr. Lemperle eşi ile birlikte Almanya'nın Frankfurt/Main şehrinde yaşamaktadır.

Prof. Dr. Gottfried Lemperle'nin penis ameliyatı ve PeniMaster PRO aleti hakkındaki değerlendirmeleri

 • Prof. Lemperle'nin bir penis ekspanderinden talep ettiği koşulları sadece PeniMaster PRO aleti yerine getirir.
 • Aşırı yüklenme nedeniyle oluşabilecek yan etkileri önlemeye yönelik konstrüktif koruma mekanizmalarına rağmen hasta, aleti uzun süre kullanacağında alete alışmalıdır.
 • PeniMaster PRO aletinin penis başı haznesi penis başı ile şekilsel bağlantı sistemi ile bağlanır ve bu nedenle terleme veya yağ nedeniyle penis üzerinden kaymaz.
 • Prof. Lemperle PeniMaster PRO aletini, ameliyat öncesi ve sonrası uygulamalarda tek bir olanak olarak tavsiye ediyor.

Penis uzatma ve büyütme ameliyatlarında PeniMaster PRO kullanımı

Kongrelerde veya internette sunulan ve tarafımdan bilinen ürünler arasında, yukarıda belirtilen ölçütleri karşılayan tek ürün; Berlin/Almanya'da faaliyet gösteren MSP Concept GmbH & Co. KG şirketinin ürettiği ve 1. sınıf tıbbi ürün olarak sattığı PeniMaster PRO'dur.

Anatomik olarak şekillendirilen penis başı sabitlemesi bir çubukla ya da farklı şekillerde takılabilen bir kemerle penisin gerilmesi amacıyla kullanılabilir. Kemer sistemi ilk bakışta daha esnek görünüyor, çubuklar ise görünümünün aksine taşıma sırasında o kadar durgun değil. Fakat çubuklar bir uzatma ameliyatı sonrasında ancak iki ile dört haftalık bir sürenin geçmesinden sonra kullanılabilir, çünkü tutma bantlarının penisten ayrılmasından sonra (süspansuvar) taşıyıcı halka taze yara izi dokusuna baskı yapar.

Esas olarak tam da bu türden bir uzatma ameliyatında, retraktif yara izi dokusu tarafından penisin kısaltılmasına karşı etki yapmak amacıyla bir penis genişleticisinin kullanılması avantajlıdır. Bu durumda genişleticinin taşıma varyantı olarak diz kemeri (aşağıya doğru dikey) veya omuz kemeri (yukarıya doğru eğimli) şeklinde kullanılması avantajlıdır.

Çan genişletici kullanımında sünnet derisinin düşük basınç odasına çekilmesi durumunda şişlikler veya penis başında kabarcık ya da kan oturması görülebilir. Esas olarak bu tür sorunlar, sistemin her koşulda sağlayabileceği büyük vakum ve çekme kuvvetlerini, hastanın alışmadan, gereksiz şekilde uygulaması durumunda ortaya çıkmaktadır. Buna, emme sırasında penis başını haznede otomatik olarak sarmalayan adaptif bir membran ile karşı etkide bulunulabilmektedir. Buna karşın hasta, yaklaşık iki hafta boyunca germe işlemine ve daha yüksek çekme kuvvetlerine adım adım alışmalıdır.

PeniMaster PRO sisteminde altı çizilmesi gereken şey, adı geçen membranın penis başına giydirme sırasında dinamik olarak uyum sağlaması ve nemli (ter gibi) hallerde dahi kaymamasıdır. Bu da glans penis ve penis başı haznesi arasında gerçek şekil kapatması olduğunu ve kuvvet kapatması olmadığını göstermektedir. Tam tersine, membran ve glans penis arasına daha fazla rahatlık ve ek adhezif bağlama etkisi için orta akışkanlıkta bir silikon yağ koyulması öngörülmüştür.

PeniMaster PRO'da yan etkiler, kullanım talimatına uygun doğru bir uygulama ile ortadan kaldırılabildiği ve ara vererek hızla iyileştiği için, bu yenilikçi aygıtta sunulan risk-fayda oranını hesaba katarak ameliyat öncesi ve sonrası kullanım için şu an benim bildiğim tek olanak olarak bu ürünü tavsiye ediyorum.

Referanslar:

 1. Nabil N, Hosny H, Kadah A, Shamloul R. Evaluation of surgical outcome of penile augmentation and lengthening procedures. Urol Int. 2013;90:465-469
 2. Shirvanian V, Lemperle G, Araujo Pinto C, Elist JJ. Shortened penis post penile prosthesis implantation treated with subcutaneous soft silicone penile implant: case report. Int J Impot Res 2013;10:100-104
 3. Elist, JJ, Shirvanian V, Lemperle G. Surgical treatment of penile deformity due to curvature using a subcutaneous soft silicone implant: Case report. Open J Urol 2014;4:91-97
 4. Casavantes L, Lemperle G, Morales P. Penile Girth Enhancement with PMMA-based soft tissue fillers. Accepted by the Journal of Sexual Medicine
 5. Lemperle G, Elist JJ, Safety and Effectiveness of the Elist-Silicone-Implant for Penile Augmentation. Submitted to the Journal of Sexual Medicine

Prof. Dr. Gottfried Lemperle
Plastik Cerrahi Uzmanı
Frankfurt am Main