Medizinisches Personal mit Blick auf den Besucher von https://www.penimaster.com.tr/ oder diskutierend

Prof. Dr. Gottfried Lemperle tarafından PeniMaster®PRO ürünü hakkında hazırlanan doktor raporu (2)

Penis uzatma ve büyütme ameliyatlarında PeniMaster PRO kullanımı

Kongrelerde veya internette sunulan ve tarafımdan bilinen ürünler arasında, yukarıda belirtilen ölçütleri karşılayan tek ürün; Berlin/Almanya'da faaliyet gösteren MSP Concept GmbH & Co. KG şirketinin ürettiği ve 1. sınıf tıbbi ürün olarak sattığı PeniMaster PRO'dur.

Anatomik olarak şekillendirilen penis başı sabitlemesi bir çubukla ya da farklı şekillerde takılabilen bir kemerle penisin gerilmesi amacıyla kullanılabilir. Kemer sistemi ilk bakışta daha esnek görünüyor, çubuklar ise görünümünün aksine taşıma sırasında o kadar durgun değil. Fakat çubuklar bir uzatma ameliyatı sonrasında ancak iki ile dört haftalık bir sürenin geçmesinden sonra kullanılabilir, çünkü tutma bantlarının penisten ayrılmasından sonra (süspansuvar) taşıyıcı halka taze yara izi dokusuna baskı yapar.

Esas olarak tam da bu türden bir uzatma ameliyatında, retraktif yara izi dokusu tarafından penisin kısaltılmasına karşı etki yapmak amacıyla bir penis genişleticisinin kullanılması avantajlıdır. Bu durumda genişleticinin taşıma varyantı olarak diz kemeri (aşağıya doğru dikey) veya omuz kemeri (yukarıya doğru eğimli) şeklinde kullanılması avantajlıdır.

Çan genişletici kullanımında sünnet derisinin düşük basınç odasına çekilmesi durumunda şişlikler veya penis başında kabarcık ya da kan oturması görülebilir. Esas olarak bu tür sorunlar, sistemin her koşulda sağlayabileceği büyük vakum ve çekme kuvvetlerini, hastanın alışmadan, gereksiz şekilde uygulaması durumunda ortaya çıkmaktadır. Buna, emme sırasında penis başını haznede otomatik olarak sarmalayan adaptif bir membran ile karşı etkide bulunulabilmektedir. Buna karşın hasta, yaklaşık iki hafta boyunca germe işlemine ve daha yüksek çekme kuvvetlerine adım adım alışmalıdır.

PeniMaster PRO sisteminde altı çizilmesi gereken şey, adı geçen membranın penis başına giydirme sırasında dinamik olarak uyum sağlaması ve nemli (ter gibi) hallerde dahi kaymamasıdır. Bu da glans penis ve penis başı haznesi arasında gerçek şekil kapatması olduğunu ve kuvvet kapatması olmadığını göstermektedir. Tam tersine, membran ve glans penis arasına daha fazla rahatlık ve ek adhezif bağlama etkisi için orta akışkanlıkta bir silikon yağ koyulması öngörülmüştür.

PeniMaster PRO'da yan etkiler, kullanım talimatına uygun doğru bir uygulama ile ortadan kaldırılabildiği ve ara vererek hızla iyileştiği için, bu yenilikçi aygıtta sunulan risk-fayda oranını hesaba katarak ameliyat öncesi ve sonrası kullanım için şu an benim bildiğim tek olanak olarak bu ürünü tavsiye ediyorum.

Referanslar:

  1. Nabil N, Hosny H, Kadah A, Shamloul R. Evaluation of surgical outcome of penile augmentation and lengthening procedures. Urol Int. 2013;90:465-469
  2. Shirvanian V, Lemperle G, Araujo Pinto C, Elist JJ. Shortened penis post penile prosthesis implantation treated with subcutaneous soft silicone penile implant: case report. Int J Impot Res 2013;10:100-104
  3. Elist, JJ, Shirvanian V, Lemperle G. Surgical treatment of penile deformity due to curvature using a subcutaneous soft silicone implant: Case report. Open J Urol 2014;4:91-97
  4. Casavantes L, Lemperle G, Morales P. Penile Girth Enhancement with PMMA-based soft tissue fillers. Accepted by the Journal of Sexual Medicine
  5. Lemperle G, Elist JJ, Safety and Effectiveness of the Elist-Silicone-Implant for Penile Augmentation. Submitted to the Journal of Sexual Medicine

Prof. Dr. Gottfried Lemperle
Plastik Cerrahi Uzmanı
Frankfurt am Main

Prof. Dr. Gottfried Lemperle

Prof. Dr. Gottfried Lemperle

 

Penimaster Made in Germany
Prof. Dr. Gottfried Lemperle'nin penis ameliyatı ve PeniMaster PRO aleti hakkındaki değerlendirmeleri
  • Prof. Lemperle'nin bir penis ekspanderinden talep ettiği koşulları sadece PeniMaster PRO aleti yerine getirir.
  • Aşırı yüklenme nedeniyle oluşabilecek yan etkileri önlemeye yönelik konstrüktif koruma mekanizmalarına rağmen hasta, aleti uzun süre kullanacağında alete alışmalıdır.
  • PeniMaster PRO aletinin penis başı haznesi penis başı ile şekilsel bağlantı sistemi ile bağlanır ve bu nedenle terleme veya yağ nedeniyle penis üzerinden kaymaz.
  • Prof. Lemperle PeniMaster PRO aletini, ameliyat öncesi ve sonrası uygulamalarda tek bir olanak olarak tavsiye ediyor.