Bir adam şeffaf arka plan üzerinde bir vektörü çiziyor

PeniMaster penis ekspanderlerinin fizyolojik fonksiyon prensibi

Etki prensibi görselleştiren üç dişli

Bir vücut parçası içinde yeni vücut hücrelerinin oluşturulması sonucunda o vücut parçası büyür veya şeklini değiştirir. Doğal olarak gerçekleşen bu olay erkeğin cinsel organında en geç 19. yaş tamamlandıktan sonra sona erir. Penisin bundan sonra daha büyük veya daha düz olması istendiğinde, hücre büyümesinin devam etmesini sağlamak için penis dokusunun uzun süreli olarak uyarılması gerekmektedir. Bunun için PeniMaster penise fiziksel bir çekme kuvveti uygular - dolayısıyla bu aparatlara "penis ekspanderi" veya penis germe aleti denir.

Böylece penis, bir PeniMaster ile birkaç ay boyunca germe tedavisinin uygulanması sayesinde daha uzun ve hacimli hale gelebilir, çünkü başarılı bir kullanım yeni vücut hücrelerinin fizyolojik üç boyutlu olarak her yönde büyümesini sağlar. Uzun süreli tedavi ayrıca cinsel organdaki eğrilikleri düzeltebilir. Uzun süreki bir uygulamadan elde edilen sonuçlar muhtemelen korunacaktır. 

Kısa süreli bir uygulama durumunda, genişleme efektleri nedeniyle peniste geçici uzamalar meydana gelebilir.

Uygulanan bir genleştirme tedavisi aynı kas geliştirme için yapılan kuvvet antrenmanlarında olduğu gibi süngerimsi doku üzerinde etkili olur ve ereksiyon sertliğini ve genel cinsel sürekliliği muhtemelen iyileştirebilir.

Kullanım alanları hakkında daha fazla bilgi


Ekspander ile penis büyütme

Zellwachstum in Länge und Umfang durch PeniMaster Zellwachstum in Länge und Umfang durch PeniMaster
Şekil 1
Modern penis ekspanderleri, aylar boyunca süren tedavi çerçevesinde ve günde birden fazla saat 200–1200 gram arasında, penisin uzunlaması yönüne kuvvet uygulanır. Vücut bu yüke penisde yeni hücreler oluşturarak yanıt verir. Vücut hücreleri üç boyutlu olarak çoğaldıklarından penisin hem uzunluğu hem de kalınlığı artar (yeni hücreler pembe renkli olarak gösterilmiştir).

Vücut şekillendirme için olan germe aletlerinin kullanım alanları

 • Vücut, uzun süreli olarak uygulanan baskı ve çekme kuvvetlerine uyum sağlar
 • Bunun için yeni vücut dokusu oluşturulur
 • Kültürel, şekilsel kozmetik ve tıbbi amaçları için kullanım

İnsan organizması uzun süre etki eden mekanik baskı ve çekme kuvvetlerine, ilgili bölgede değişiklikler oluşturarak tepki verir. Bir vücut bölümünün şeklini veya boyutunu değiştirebilmesi için ilgili bölgede yeni vücut hücreleri oluşarak ilgili bölümü tamamlamalıdır (Örnek: Ekspander ile penis büyütme ve düzeltme, Şekil 1 ve 2). Bu demektir ki vücut bölümünün büyümesi gerçekleşir ve tedaviden sonra da kalıcı olur.


Ekspander ile penis düzeltme

Funktionsbild der Begradigung des Penis mit PeniMaster
Şekil 2
Normal (hastalık derecesinde olmayan) bir penis eğriliği, penisin karşı tarafında eşit olmayan hücre sayısından kaynaklanmaktadır. Daha az hücre sayısına sahip bu taraf (resimde sol taraftır) daha kısadır, böylece ereksiyon durumunda penis eğrilir. Penisin ekspander ile gerilmesi sonucunda daha az hücre bulunan taraf daha fazla yük altında kalır, bunun sonucunda o bölgede fazla hücre bulunan tarafa kıyasla çok daha hızlı şekilde yeni hücreler (pembe renkli olarak gösterilmiştir) oluşur. Böylece penisdeki eğrilik yumuşatılır.

Baskı ve çekme kuvvetleri ile doğal vücut değişiklikleri elde etme

Çekme kuvveti sayesinde bir vücut bölümünün doğal olarak uzadığı kadın göğüslerinin ilerleyen yaşlarda aldığı şekii örneği ile gösterilebilir. Yerçekimi kuvvetinin sürekli olarak göğüs dokusuna etki etmesi sonucunda göğüs şeklini ve boyunu değiştirir ("sarkık göğüsler"). Aynı durum yüz çehresinin ilerleyen yaşlarda aldığı şekil ile de gösterilebilir: Gözyaşı torbası veya çene bölümünün gittikçe sarkması genellikle, vücudun hücre dokusu üzerine dıştan etki eden kuvvetlerden ve vücudun bu kuvvetlere verdiği tepkiden kaynaklanmaktadır. 

Cildin baskı kuvvetleri sonucunda doğal olarak büyümesine hamilelik gösterilebilir (Şekil 3). Hamile kadının karın bölgesi cildi, içeriden fötusun (cenin) karın üzerine yaptığı baskı nedeniyle büyür. Bebek aynen bir içteki "ekspander" gibi görev yapar ve cildi genleştirir ve büyümesini teşvik eder. Karın cildi yeni oluşan cilt dokusu nedeniyle genellikle doğumdan sonra da kalıcı olarak büyür ve bu nedenle hamilelik öncesine göre daha sarkık görünür.Hochschwangere Frau von der Seite

Şekil 3 
Hamilelikte iç genleşme nedeniyle doğal cilt büyümesi.

Mursi-Krieger mit Körperschmuck und Tellerlippe

Şekil 4 
Mursi savaşçılarında takı ekspanderi ile yumuşak dokuların büyütülmesi.

MauritsV, Murzi4, CC BY-SA 2.0

Giraffenhalsfrau mit langem Hals aufgrund von Expanderschmuck

Şekil 5 
Güzellik ideali olarak kemik, kas ve yumuşak dokuların büyümesini teşvik etme.


Baskı ve çekme kuvvetleri uygulayarak yapılan kültürel vücut değişiklikleri

Vücudu genleşme veya germe momentleri ile kalıcı olarak değiştirme olanakları, insanlık tarafından binlerce yıl öncesinden beri kültürel amaçlı olarak kullanılmaktadır. Güney Etiopya’daki savaşçı kabileler Mursi ve Surma kalıcı olarak taktıkları takılar ile, dudak ve kulaklardaki yumuşak dokunun deformasyona uğramasını sağlarlar. Taktıkları nispeten büyük ölçülü bu takılar aynı bir ekspander görevini görürler (Şekil 4). "Zürafa boyunlu kadınlar" olarak bilinen Mae Hong Son (Tayland) halkı ünlerini uzatılmış boyun omuriliğinden alırlar. Boyun bölgesinin uzatılmasını kalıcı ve sürekli olarak taktıkları boyun halkaları ile erişilir ve bu halkalar başı omuzlardan dışa bastırır (Şekil 5).

Baskı ve çekme kuvvetleri uygulayarak yapılan medikal vücut değişiklikleri

Vücut bölümlerinin düzeltilmesi için tıp, hem doğal (3.1) hem de spesyal ekspander (3.2) tarafından uygulanan mekanik baskı ve çekme kuvvetlerinden faydalanır.

 • Doğal baskı kuvvetlerinin ortopedik olarak etkili şekilde kullanılmasına ayak ortopedisi örneği gösterilebilir. Bu uygulamalarda uzman doktor, hastanın vücut ağırlığı tarafından ayağa uygulanan baskı ağırlığını kullanır ve aynı zamanda ayakkabı içine koyacağı protez ile ayağın sağlıklı şekle dönüşmesini sağlar.
 • Spesyal medikal germe ve çekme aparatları (ekstender, ekspander) birçok medikal disiplinlerde kullanılır. Burada harici ve dahili (implantlar) ekspanderlerden bahsedilir.
  • Harici ekspanderler ortopedik germe aletleri olup, dıştan sürekli veya geçici olarak vücuda bağlanır. Esempi di expander esterni rimovibili in ogni momento sono apparecchi dentali fissi per la correzione di difetti legati alla dentatura o alla posizione della mascella (Fig. 7).

   Vücut ile sabit şekilde bağlanmış olan harici ekspanderler örneğin uzuv uzatmalarında kullanılır. Bu aletler dış taraftan ekstremitenin olduğu bölüme (örneğin kısa veya eğri bacağa) takılır ve kemiğe civata ile sabitlenir. Kemik, kaslar ve yumuşak doku bölümleri büyüme gösterir ve şeklini değiştirir (Şekil 8).
  • Implantat uygulaması ile vücuda bağlanan ekspanderler örneğin rekonstrüksiyon cerrahisinde, göğüs rekonstrüksiyonunda kullanılır (örneğin göğüs kanseri nedeniyle bir göğsün alınmasında). Açıklanan bu durumda ekspanderler hacimleri büyütülebilen plastik yastıklar olup hastanın cildi altına entegre edilir. Birkaç ay boyunca entegre edilen bu ekspander sayesinde içden sürekli olarak uygulanan baskı sayesinde tekrar büyür ve bir boşluk oluşturur. Sonra bu ekspander çıkarıldıktan (Şekil 9) sonra, alınmış olan göğüs dokusunun yerine silikon malzemesinden üretilmiş kalıcı bir implantat yerleştirilir (Şekil 10). İmplante edilmiş cilt ekspanderinin uygun bir bölüme (örneğin yüze) entegre edilmesi ile vücudun fazlalık cilt dokusu kazanılabilir, kazanılan bu ek cilt dokusu başka bir yere ameliyat ile yerleştirilebilir. Yerleştirilen bu cilt dokusu, diğer donörlerden alınan yabancı dokunun aksine vücuda ait olduğundan vücudun dışarı atması sözkonusu değildir (Şedkil 11).
Şekil 6a
PeniMaster ürün ailesine ait penis ekspanderi.
Penisexpander der PeniMaster Produktfamilie Penisexpander der PeniMaster Produktfamilie Penisexpander der PeniMaster Produktfamilie
Şekil 6b
Kullanıcıların penis büyütmek için kendi kendilerine geliştirdikleri ekspanderlerde önemli güvenlik ve konfor özellikleri yoktur.

Penis mit daran angehängtem Kugelgewicht

Şekil 7 
Diş hatalarının giderilmesinde kullanılan diş teli.

Zahnspange gegen Zahnfehlstellungen

Şekil 8 
Dıştan bacağa sabit olarak bağlanmış olan bacak ekspanderi.

Externer mit dem Knochen verschraubter Beinexpander

Şekil 9 
İmplantasyon için cilt ekspanderi.

Implantierbarer Hautexpander