PeniMaster penis ekspanderi pratik olarak her erkek için uygundur

PeniMaster ereksiyon bozukluğu şikayetlerinde

Penis ereksiyonu

Erkeklik sembolü ve bunu silen bir silgi çizimi.

Penis ereksiyonu yani sertleşmesi bio fiziksel bir prosestir ve burada penisin süngerimsi dokusu içindeki kan dolaşımı artar ve aynı zamanda kanın geri dönüşü kesilir. Erkeklik organı kan basıncı tarafından diğer bir anlam ile "pompalanarak" şişirilir. 

Ereksiyon süreci cinsel yoldan mekanik veya ruhsal uyarma veya örneğin uykuda olduğu gibi istemeden başlatılır. Ereksiyonun biyolojik amacı, çiftleşmede spermi kadının vajinası içine yerleştirmek için penisin vajina içine girmesini sağlamaktır (penetrasyon). Ayrıca penis dokusunun performansı muhafaza edilir. Ereksiyon düzenli ve yeterli gerçekleşmediğinde süngerimsi doku dejenere (Atropi) olabilir ve bunun sonucunda penis hacmi gözle görülür şekilde küçülebilir (penisin büzülmesi).

Ereksiyon bozukluğu sebepleri

Penisin sertleşme bozukluğunun sebepleri ruhsal ve aynı zamanda anatomik kaynaklı olabilir ve derecesi farklıdır. Her ereksiyon bozukluğu hemen hastalık boyutunda algılanmamalıdır. Örneğin erektil fonksiyon yetersizliği olan kişilerde (ED; halk arasındaki yaygın tanım: iktidarsızlık; empotens) bu bozukluk ancak, cinsel birleşme için erkeklik cinsel organının yeterli sertlikte ve sürede sertleşmesi uzun vadeli olarak bozulmuşsa var demektir. 

Eğer böyle bir durum söz konusu ise ilgili kişi üroloğa başvurarak açıkca bir görüşme yapmalıdır. Üroloğunuz erektil fonksiyon yetersizliğinin bulunup bulunmadığını ve direkt olarak tedavi edilebilir olup olmadığını tespit edebilir. Bazı durumlarda erektil fonksiyon yetersizliği bugüne kadar teşhis edilmemiş başka bir hastalığın (örneğin şeker hastalığı, hipertansiyon) bulunması nedeniyle de ortaya çıkabilir ve şikayetin giderilmesi için önce o hastalıkların tedavi edilmesi gerekir. Ayrıca aşırı derecede alkol veya sigara tüketimi de erektil fonksiyon yetersizliğine yol açabilir ve hastanın bu alışkanlıklarından vazgeçmesi iyileştirme getirebilir.

Penimaster aleti ile ereksiyon iyileştirme

Penimaster aleti ile penisi germe sonucunda yapılan doku egzersizleri penisin ereksiyon özelliğini iyileştirebilir. Normal ereksiyon özelliğine sahip kullanıcılar ise daha fazla ereksiyon sertliği elde edebilirler. İlerleyen yaşlarda sağlıklı erkeklerde de görülebilen ereksiyon özelliğinde zayıflama bu aletin kullanılması ile pozitif yönde iyileştirebilir ve ayrıca bu alanda alınan ilaçlara alternatif veya tamamlayıcı olarak kullanılabilir. Bunun dışında erektil fonksiyon yetersizliğinin sürmesi nedeniyle kan dolaşımında azalmanın sonucu olan penis retraksiyonu (küçülmesi) da önlenebilir ve durdurulabilir. Bu alet ile yapılan uygulama ilaç tedavisi ile birlikte yapılabilir.

Penis ekspanderinin kullanımı sonucunda daha fazla cinsel arzu

Erektil fonksiyon özelliğinin iyileştirilmesi kişinin kendine olan özgüvenini de yükseltir ve bunun sonucunda muhtemelen cinsel arzusunu (libido) da güçlendirir. Burada kişinin penisi ile uzun vadeli yoğun şekilde ilgilenmesi önemli etki yaratır ve kullanım çerçevesinde cinselliği daha fazla arzulamasını sağlar.