PeniMaster penis ekspanderi pratik olarak her erkek için uygundur

PeniMaster erken boşalma şikayetlerinde ve cinsel arzunun iyileştirilmesinde

Erken boşalma (Ejaculatio praecox)

Kadının yumurta hücresine akın eden spermlerin bilgisayar animasyonu

Erkeğin cinsel ilişkide kendi kontrolü dışında boşalması erkekte erken boşalma şikayetinin (latince: Ejaculatio preacox) var olduğunu gösterir. Bazı kişilerde erken boşalma mastürbasyon yaparken meydana gelmez, fakat cinsel ilişkide penis vajinaya girmeden kısa bir süre önce veya sonra erken boşalma oluşur. Erken boşalma şikayeti yaşayan kişiler cinsel ilişkide, partnerinin orgazma ulaşmasını sağlayacak yeterli süreli vajinal uyarma yapamazlar. 


Sebepleri

Erken boşalma sebebi olarak bedensel sorunlar (örneğin prostat iltihabı gibi) ön plana çıksa da birçok vakada erken boşalmanın sebebi "kişinin beyninde" yatmaktadır. Stres, yüksek gerginlik veya orgazmı kontrol edebilecek içsel gücün eksik olması bu cinsel bozukluğun sebeplerini açıklamaya yarayan unsurlardan bazılarıdır.


Tedavi olanakları

Burada çeşitli Bio-Feedback egzersiz metotları mevcuttur, erken boşalma şikayeti yaşayan kişi bu metotlarla "baş döndürücü" orgazmı zamanında hissedecek, buna karşı bedensel ve ruhsal gücü ile karşı koymaya çalışacaktır (örneğin stop-start metodu, Squeeze metodu). 

İlaç tedavisinde, penisi lokal olarak uyuşturarak veya beyinde aynı etkiyi yaratarak hassaslığını giderip sensörik uyarmayı azaltan ilaçlar kullanılır. Bu tedavi yöntemi ile şikayetin sebepleri tedavi edilemez.


PeniMaster  Bio-Feedback egzersizi olarak

DPeniMaster penis ekspanderi kullanıcılarının edindiği tecrübeler penisin uzun süreli genleşmesinin, erken boşalma semptomlarının iyileştirilmesine katkıda bulunabileceğini göstermiştir. Muhtemelen penisin gerilmesi aynı sensörik Bio-Feedback çevrimi gibi etki eder, bu çevrimde beyin normalde günlük hayatta "dikkate almadığı" bu organı sübliminal olarak sürekli farkına varır. Penisin sürekli olarak "mekanik bir temas" altında olma alışkanlığı, aynı aktif terapidekine (yukarı bölüme bakınız) benzer bir durum olarak, boşalma anını ruhsal açıdan hissizleştirmeye ve daha iyi kontrol edebilmeyi mümkün kılar.

Aynı zamanda orgazmlarını birkaç dakika ve erken boşalma ikayeti (Ejaculatio praecox) yaşayan kişilerden daha uzun kontrol edebilen kişiler de, penis ekspanderinin kullanımı sayesinde cinsel performanslarını iyileştirebilirler.