PeniMaster penis ekspanderi pratik olarak her erkek için uygundur

PeniMaster (PeniMaster PRO modeli ile mümkün değildir) ile sünnet derisinin geri kazanılması

Penis sünnet derisini temsil eden kenarlı gri yün şapka

Erkekler neden sünnet derisini geri kazanmak isterler

Penis sünnet derisinin kesilmesi (kısmen de olsa) genelde dini inanış veya tıbbi sebeplerden dolayı yapılır. Sünnet genelde çocuk yaşlarda ve çocuğa sorulmadan yapılan bir olaydır. Bazı erkekler kesilmiş olan sünnet derisini estetik sebeplerden dolayı ve "organını eksik görmek" istemediğinden geri kazanmak isterler veya bazıları ise penis başının, sürekli giysi içinde temas halinde olmasından dolayı hassaslığını kaybetmemek için sünnet derisini geri kazanmak isterler.

Sünnet derisinin geri kazanılması için cilt genleşmesi

Cerrahi müdahale olmaksızın sünnet derisinin geri kazanılması uzun vadede penis cildinin penis başına doğru genleşmesi prensibine dayalı gerçekleşir. 
Bu uygulamada PeniMaster aletinin tutma kayışı, penis başına birkaç santimetre mesafede penis etrafına bağlanır. Arkasından penis ve böylece deri üzerine çekme kuvveti uygulanır, bu sayede penis derisi aşırı derecede genleşir ve sonuçta uzatılabilir. Bu proses aylar süren bir prosestir. 

PeniMaster özellikle sünnet derisinin uzatılması için geliştirilmemiştir. Yıllar içinde kullanıcılar, bu takma tekniği sayesinde sünnet derisini geri kazanmayı sağlayan başarılı bir yöntem bulduklarını açıkladılar, böylece penisin uzatılması ile birlikte sünnet derisinin geri kazanılması da mümkün olabilmektedir. Sünnet derisinin ameliyat yolu ile rekonstrüksiyonu planlandığında, PeniMaster aleti ile yapılacak uzun vadeli ön hazırlık uygulaması ile cerrahi müdahale sonucu toplamda iyileştirilebilir.

Konstrüksiyon özelliği nedeniyle PeniMaster PRO aleti ile sünnet derisinin uzatılması mümkün değildir, zira bu modelin sabitleme tertibatı sadece penis başını tutmak için tasarlanmıştır ve penis derisinin sabitlenmesi bu tertibat ile mümkün değildir.

Doğal sünnet derisi ve sünnet ile kesilen parçanın (Frenulum) sensörik özelliği, hiçbir metot ile eskisi gibi olamaz ve bu özellik geri getirilemez. Sünnet derisinin geri kazanılması ilk planda şekilsel kozmetik bir olaydır ve penis başının istenilen hassaslığını tekrar kazanmaya yardımcı olur.