Kütüphanede bir raftan kitap alan gülümseyen bir adamın portresi

PeniMaster ve PeniMaster PRO kullanımının riskleri ve yan etkileri

PeniMaster ve PeniMaster PRO'nun kullanımından dolayı kalıcı yan etkinin oluştuğu tespit edilmemiş ve bilinmemektedir.

Peniste damar veya bağdokusu yetersizliği gibi hastalıklarda veya diğer penis veya idrar yollarında sorunlar olduğunda alet kullanılmadan önce doktora (ürolog) danışılmalıdır. Kullanım esnasında vücudun doğal ağrı algılamasını etkilememek için alet, hastanın ağrı ve acı duygusunun bastırıldığı aşağıdaki durumlarda kullanılmamalıdır:

  • alkol kullanıldığında
  • Uyuşturucu kullanıldığında
  • Sakinleştirici maddelerin etkisi altında
  • uyku ilaçları etkisi altında ve ağrı duygularını uyuşturan ilaçların etkisi altında
  • Lateks malzemesine karşı alerjisi olan kişiler. (PeniMaster PRO)

Burada tanıtılan ürünlerin kullanım kılavuzlarının lütfen dikkate alınız.

PeniMaster

Uygulama esnasında tutma kayışı bölgesindeki ciltte hafif iritasyon mümkün olabilir, fakat bu şikayet alet ile birlikte gönderilmiş olan konfor bantları sayesinde azaltılabilir ve bu şikayetler uygulama sonrasında çabuk azalır.

Uygulamanın hatalı yapılması (örneğin aşırı yüksek sabitleme ve çekme kuvveti uygulanması gibi) sonucunda hissizlik ve soğuk hissetme ile birlikte penis başında morarma veya ağrı meydana gelebilir, bu durumda semptomların geçmesine kadar uygulamaya ara verilmesi gerekir.

PeniMaster Kullanım Kılavuzu

PeniMaster PRO

PeniMaster PRO aleti talimatlara uygun olarak kullanıldığında mekanik etki prensibi nedeniyle kan dolaşımında artış meydana gelir ve bu sebepten dolayı penis başında hafif şekilde kızarıklık meydana gelir, alet çıkarıldıktan sonra bu kızarıklık kısa bir süre içinde kaybolur. Aletin yüksek takma konforu sayesinde, penis başına, tavsiye edilen 200 - 1200 gram aralığındaki çekme ağırlıklarından daha fazla kuvvet uygulanabilir. Bu yüksek derecedeki çekme kuvvetleri yeterli alışma süresi yerine getirilmeden uygulandığında penis başında geçici şişkinlik ve/veya bölgesel beyazlık meydana gelebilir/ fakat bu belirtiler genelde birkaç dakika sonra yok olur. Tavsiye edilen çekme kuvveti ağırlıklarından daha fazla ağırlık uygulandığında penis başında, su toplaması gibi kabarcıklar oluşabilir, bu kabarcıklar alet çıkarıldıktan sonra birkaç saat içinde kaybolur. Gereksiz yere aşır derecede vakum uygulandığında sünnet derisi (bulunması halinde) kısmen vakum bölmesinin içine çekilebilir ve bu nedenle şişebilir. Burada açıklanan ve hatalı kullanımdan kaynaklanan yan etkilerin tümü geçici bir oluşumdur ve bu belirtilerin oluşması yanma veya kaşınma ile kendini belli eder. Bu gibi belirtiler ve semptomlar meydana geldiğinde kullanıcı aleti çıkarmalı ve ancak şikayetler kaybolduktan sonra daha düşük çekme kuvveti ağırlıklarını takarak, takma talimatında açıklandığı şekilde aleti yeniden takmalıdır
PeniMaster PRO Kullanım Kılavuzu