PeniMaster penis ekspanderi pratik olarak her erkek için uygundur

Retraktif (geriye çekilen) penis

Aşırı kilo nedeniyle oluşan penis kısalması

Küçük bir bölümü su üzerinde ve büyük bölümü ise su altında yüzen buz dağı.

Şişmanlığın yol açtığı penis kısalması

Aşırı kilolu erkekler, normal veya zayıf erkeklere kıyasla genelde daha küçük penise sahiptirler. Sauna veya çıplaklar kampına gidildiğinde şişman erkeklerin daha küçük penisli olduğu izleniminin edinilmesi, aynı zamanda aşırı zayıfladıktan sonra daha büyük bir penise sahip olan erkekler tarafından bilimsel olarak da onaylanmaktadır. Aşırı kilo ve küçük penis bağlantısı iki açıdan açıklanabilir. Burada önce görsel olarak küçük olan ve aşırı kilo nedeniyle gerçekten küçülmüş (retraktif) penis arasında bir ayrım yapılacaktır.

Çevresindeki bölgede yağlanma nedeniyle görsel açıdan küçük olan penis

Penis kökü (penis şaftı, vücuttan çıktığı nokta) etrafında aşırı vücut yağı bulunduğunda penis görsel açıdan küçük görünür. Burada gerçi penisin organik uzunluğu gerçekten kısalmaz fakat cinsel açıdan kullanılabilir içeri girme uzunluğu kısalır. Genel kural olarak şöyle diyebiliriz: Normal kilo üzerindeki her on kilo penisin görsel olarak yaklaşık bir santimetre kısalacağını ve böylece cinsel birleşmede, daha az uyarma uzunluğuna sahip olacağını söyleyebiliriz. Örneğin 80 kilogram ağırlığındaki normal kiloya sahip bir erkeğin ereksiyon durumundaki 16 santimetrelik penis uzunluğu aynı kişi 130 kilograma çıktığında, penisinin ereksiyon durumunda görülebilir ve cinsel birleşmede kullanılabilir uzunluğu 11 santimetreye düşer. Penisin kalan beş santimetresi aşırı kilo nedeniyle oluşan yağ tabakası tarafından örtülür.

Aşırı kilonun yol açtığı hastalıklar nedeniyle oluşan gerçek (retraktif) penis kısalması

Retraktif yani gerçekten küçük veya büzülen bir penis, aşırı kilo nedeniyle değil aşırı kilonun yol açtığı sağlık sorunları nedeniyle meydana gelir. Aşırı kilolu erkeklerde sık olarak, erkeklik hormonunun salgılanmasında düşüş olduğu ve bunun sonucunda ereksiyon sıklığında azalma veya ereksiyon güçlüğü şikayetleri ortaya çıkar. Bunun sonucunda yetersiz oksijen beslemesi nedeniyle süngerimsi doku dejenerasyonu oluşabilir. Kalp damar sorunları, hipertansiyon veya şişmanlığın diğer negatif etkileri de ereksiyon kabiliyetinin azalmasına ve direkt olarak, penis sağlığına ve özelliğine etki eder.

Açıklanan bu şikayetler aynı anda meydana geldiğinde penisin kısalmasına yol açan bu negatif efektler penis kısalmasına daha büyük boyutta etki edebilir.

İlk etap tedavisi olarak kilo verme

Genel sağlık sebepleri açısından aşırı kilolu erkeklerin penislerini uzatmak için tavsiye edilen yöntem kilo vermeleridir. Beslenme tarzını değiştirme + hareket.

PeniMaster penis ekspanderinin kullanımında penisi germe yöntemi ile gerçek bir penis uzatması elde edilebilir ve ayrıca aşırı kilolu erkeklerde penisin görsel açıdan kısa görünmesi yok edilebilir. PeniMaster aleti ile penis dokusuna egzersiz uygulanması sonucunda, aşırı kilolu olma nedeniyle ortaya çıkan retraktif penis kısalma prosesi önlenebilir ve penis uzatılabilir.