PeniMaster penis büyütme aletinin ayrıntıları
PeniMaster PRO Logo

PeniMaster PRO Basis

Adhezyon kuvvetinin kanıtlanması

 • Yapışma: moleküler düzeyde fiziksel bağlanma kuvveti.
 • Temas ortamı ile yüzey teması halinde iki cam plaka üzerinde kanıt
 • 76x26mm temas yüzeyi ile tutma kuvveti yaklaşık 2,5Kg
03:50

ProMaster Comfort&Care temas sıvısı ile oluşturulan adhezyon kuvvetlerinin kanıtlanması.


Yapışma nedir?

Yapışma, farklı malzemeleri moleküler düzeyde birbirine bağlayan fiziksel bir kuvvettir. Bunu başarmak için, her iki malzemenin molekülleri birbirine yakınlaştırılmalı, yani yakın yüzey teması sağlanmalıdır. Maddi olarak uygun ve çok pürüzsüz yüzeylerde (örneğin bir cep telefonu ekranındaki koruyucu plastik film), hafifçe bastırarak yeterince güçlü yapışma kuvvetleri zaten oluşturulabilir.

Ancak daha az veya sadece görünüşte pürüzsüz yüzeyler arasında veya malzeme açısından bunun için oldukça uygun olmayan yüzeyler arasında bile, cisimler arasına sıvı sokularak (örneğin cam plakalar arasında) önemli yapışkan bağlar gerçekleştirilebilir. Yapıştırıcıların etki şekli de en azından kısmen yapışmaya dayanmaktadır.

Deneyin amacı:

 1. Yapışmayı fiziksel bir güç olarak göstermek için.
 2. Cisimler arasında temas sıvısı yoluyla yapışma oluşumunu göstermek.

Deney tanımı ve prosedürü

 1. Düz bir cam plaka (100x100x5mm), negatif basınç kullanılarak dört adet çift taraflı vantuz (çap: 35mm) ile bir tezgah üzerine sabitlenir.
 2. İki vantuz tutucu (çap: 20mm), içinden bir bağlantı piminin itildiği ikinci bir cam plakanın (mikroskopi lamı, 76x26x1.0mm) dış uçlarına negatif basınçla tutturulmuştur.
 3. Cam plakalar önce birbirlerine PROMaster Comfort&Care temas sıvısı (orta viskoziteli silikon yağı) olmadan bastırılır.
 4. Not: Cam plakaların birbirine yapıştırılmadığını göstermek için yatay olarak birbirlerine doğru hareket ettirilirler.
 5. Bağlantı piminin merkezine takılan bir yaylı terazi (gösterge aralığı: 0-2500g) aracılığıyla, her iki cam plakayı dikey olarak birbirinden ayırmak için gereken kuvvet belirlenir.

Gözlem:

 • a) Temas sıvısı PROMaster Comfort&Care olmadan, her iki cam plaka da yaylı terazide fark edilebilir bir sapma olmadan birbirinden ayrılır.
 • b) Cam plakalar arasında PROMaster Comfort&Care temas sıvısı varken, her iki cam plaka yaklaşık 2450 g (yaklaşık 2,5 kg) gerilme kuvvetinde birbirinden ayrılır.

Yorumlama / Sonuç

Cam plakalar birbirleriyle sıkı bir şekilde (düzlem) temas ettirilse de, belirli malzeme özellikleri nedeniyle kayda değer bir yapışma meydana gelmez. Bu nedenle ölçülebilir, kayda değer yapıştırma kuvvetleri sadece PROMaster Comfort& Care kontak maddesi tarafından oluşturulur.

Penis genişletici PeniMaster PRO için yapışmanın önemi ve oluşumu

PROMaster Comfort&Care temas sıvısı, iki nesne yakın yüzey temasında olduğunda, sudan yaklaşık beş kat daha yüksek olan (video testinde belgelenmemiştir, ancak aynı test düzeneğinde doğrulanabilir) önemli yapışkan bağlama kuvvetleri elde edebilen sentetik bir yağlayıcıdır. Testte kullanılan cam plakaların temas yüzeyi, yaklaşık olarak penisi PeniMaster PRO'nun glans haznesine sabitleyen yapışma membranının maksimum uyarlanabilir iç yüzeyine karşılık gelir. Ayrıca iki nesne (glans ve membran) arasında yakın yüzey teması olduğundan, glans kayganlaştırıcıya rağmen penis genişleticiden kaymaz, aynı zamanda etkili negatif basınç ve pozitif fiksasyona ek olarak yapışkan bir şekilde orada tutulur.PeniMaster % 100 para iadesi
20%